آموزش رفع ارور Slider with alias not found در اسلایدر رولوشن

آموزش رفع ارور Slider with alias not found در اسلایدر رولوشن

دانلود افزونه و دمو های اسلایدر رولوشن

تو این آموزش قصد داریم ارور Revolution Slider Error: Slider with alias not found رو مورد بررسی قرار بدیم و بهتون آموزش بدیم که این ارور چرا در افزونه اسلایدر وردپرس ایجاد میشه و چطوری میتونید مشکل این ارور رو برطرف کنید.

 

ارور Revolution Slider Error: Slider with alias not found به چه معناست؟

این ارور زمانی ظاهر میشود که شما یک اسلایدر رو با یک نام خاص به وسیله Shortcode فراخوانی می کنید، ولی این اسلایدر وجود خارجی نداره و افزونه اسلایدر رولوشن نمیتونه اسلایدری با این نام رو پیدا کنه.

تصویر زیر یه مثال از اروری هست که شما دریافت می کنید.

آموزش رفع ارور Slider with alias not found

 

نحوه رفع ارور Slider with alias not found

برای رفع این ارور، اول باید مطمئن بشید که نام اسلایدر رو اشتباه وارد نکردید.

  • برای مثال دقت کنید که کاراکتر اضافه ای در نام اسلاید وجود نداره، مثلا دقت کنید که Space اضافی در نام اسلاید وجود نداشته باشه.
  • مثلا ممکنه شما نام “My Slider 2” وارد کنید و با پیام خطا مواجه بشید و برای رفع ارور نام “my-slider-2″ رو وارد کنید و ببینید که مشکل مرتفع شده.

 

در قدم بعدی و چنانچه مشکل شما برطرف نشد، به برگه ای که اسلایدر رو در اون فراخوانی کردید برید و Shortcode ای که مورد استفاده قرار دادید رو بررسی کنید و ببینید که آیا نام این اسلایدر فراخوانی شده دقیقا همان نامی است که در بخش اسلاید ها هم وجود دارد است؟

نحوه این کار رو در تصاویر زیر میتونید ببینید.

ارور فراخوانی اسلایدر در اسلایدر رولوشن

در تصویر بالا ما “my-slider-2” رو فراخوانی کردیم ولی اگر به بخش اسلایدرها مراجعه کنیم، می بینیم که اسلایدری با این نام وجود نداره و نام اسلایدر مورد نظر ما “my-slider-4” است.

رفع ارور اسلایدر رولوشن

برطرف کردن ارور افزونه اسلایدر رولوشن

مطابق تصاویر بالا می بینیم که با کلیک بر روی Embed Slider، نام اسلایدر مورد نظر ما “my-slider-4” است و با تغییر نامی که در ابتدا به اشتباه وارد کردیم به این نام، خواهیم دید که مشکل ما برطرف خواهد شد 🙂 .