از اسفند تا خرداد چه اتفاقاتی در اسلایدر رولوشن فارسی افتاد؟


دم دمای اسفند 96 تصمیم گرفتیم دستی به سر و گوش سایت بکشیم تا بتونیم هرچه بیشتر و بهتر با کاربران سایت در تعامل باشیم و به بهترین شکل ممکن خدمات سایتمون رو عرضه کنیم.
به همین دلیل، شروع کردیم به نوشتن ضعف ها و کمبود های سایت تا راه حلی برای آنها پیدا کنیم. راستش را بخواهید، شاید الان که این پست رو می نویسم، خیلی دقیق نتوانم به خاطر بیاورم که دقیقا چه اقداماتی را روی سایت انجام دادیم…

فکر می کنم همه چیز از محبت بسیار زیاد دو دوست عزیز و گرامی سایت آغاز شد که تقریبا هر دو در یک زمان موجب شدند که ما بیشتر به فکر سایت باشیم و روی بهتر شدن اون برنامه ریزی کنیم.
داستان از اونجایی شروع شد که هر دو دوست عزیز، پس از خرید از سایت ما به مشکل برخوردند و در تلگرام ( خدا بیامرز! ) به ما پیام دادند که ما نمی توانیم از اسلایدر های سایت استفاده کنیم ( ؟! )
ما هم دست به کار شدیم و مشکل رو حل کردیم!
بگذریم…
دوستان محبت داشتند و لطف کردند دانش و تجربه خودشون رو با ما در خصوص سایت اسلایدر وردپرس در میون گذاشتند و شاید بزرگترین عاملی بود که به ما انگیزه داد بهتر از آنچیزی که بودیم شویم.

 

عوض کردن هاست

در اولین قدم، برای بالاتر رفتن سرعت سایت، اقدام به تغییر هاست کردیم و می توانم به اطمینان بگم که شاید بهترین سرویس ممکن رو برای میزبانی سایت انتخاب کردیم! تا سایت هرچه سریعتر بالا بیاد.

 

نصب و راه اندازی SSL

در مرحله بعد، بر روی سایت SSL نصب کردیم تا اطمینان خاطر بیشتر را به همه کاربران و عزیزانی که به سایت ما اطمینان می کنند داده باشیم.

 

بهینه کردن کد های سایت و تصاویر

تغییر هاست نمی تونست ما رو راضی کنه و کاری کنه بیخیال بشیم از سریع تر کردن سایت. به همین خاطر آستین بالا زدیم و با کانفیگ افزونه های مرتبط، تلاش خود را کردیم که در بهترین و سریع ترین زمان ممکن سایت رو بارگذاری کنیم.

 

در کنار همه مواردی که گفتم، در حال بهینه کردن هرچه بیشتر سایت برای گوگل بودیم، از نصب و راه اندازی سیستم هایی برای بالاتر بردن قدرت سئو سایت گرفته تا تغییرات اساسی که ناچار شدیم روی سایت بدیم تا گوگل اعتبار بیشتری به سایت ما بده…
همه مواردی که تا اینجا گفتم تقریبا تا تاریخ 15 فروردین انجام شده بود…

 

فاز بعدی سایت این بود که بتونیم به خدماتمون در سایت اسلایدر رولوشن اضافه کنیم!

 

اضافه کردن نسخه فارسی و راست چین شده افزونه اسلایدر رولوشن

خیلی از عزیزانی که به ما پیام می دادند، درخواست این رو داشتند که افزونه فارسی شده اسلایدر وردپرس رو در سایت قرار بدیم!
هرچند ما مخالف این کار بودیم! ( به دلایل خیلی خیلی زیادی که هرکی دوست داشت بگه تا بگم! ) ولی نظر کاربران رو محترم دونستیم و نسخه فارسی افزونه اسلایدر رو توی سایت قرار دادیم!

 

اضافه کردن آموزش های ویژه افزونه اسلایدر رولوشن

بعضی از سایت های دیگه که خودشون اقدام به خرید این افزونه و اسلایدر های آماده از سایت ما کردند، با قیمتی کمتر اسلایدر ها رو عرضه می کردند…
ما مشکلی با این قضیه نداشتیم واقعا چون قبل از آغاز این سیستم من مطمئن بودم روزی این اتفاق می افتد!
مشکل از اونجایی شرو شد که یواش یواش کاربرانی که از سایت های دیگه خریداری کرده بودند، به سایت ما رجوع می کردند و این موضوع رو در میون میزاشتن که ما نمی تونیم به درستی از اسلایدر رولوشن استفاده کنیم و و و و
سایت هایی هم که این افزونه رو می فروختند، به دلیل دانش کم و عدم آگاهی کافی نمی تونستن پشتیبانی بدند و در نهایت کاربر ضرر کرده به سراغ سایت ما می اومد!
اونجا بود که تصمیم گرفتم با خاص کردن سایت و محدود کردن به اعضا، بتوانیم پاسخ صحیحی رو هزینه کاربران کنیم…
یکی از اون موارد، آموزش های ویژه اسلایدر رولوشن بود.

 

پکیج کردن کل خدمات سایت و عرضه اون به عنوان عضویت الماسی

ما در آغار راه و استارت سایت، اسلایدر های آماده اسلایدر رولوشن رو به صورت تکی تکی هم می فروختیم، اما بنا به دلایل خیلی زیادی ( که باز اگه کسی خواست بگه تا بگم! ) کل اون ها رو در غالب عضویت الماسی عرضه می کنیم…
البته لازمه بگم که عضویت الماسی فقط محدود به استفاده از این اسلاید های آماده نیست و امکانات خیلی زیاده دیگه ای داره که می تونید اون ها رو در صفحه عضویت الماسی بخونید!

 

راه اندازی سیستم تیکتینگ

با فیلتر کردن تلگرام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! کار پشتیبانی برای ما سخت شد و در نهایت تصمیم گرفتم که در کنار پشتیبانی تلگرامی، سیستم تیکتینگ و چت آنلاین رو به سایت اضافه کنیم…
هرچند هنوز هم معتقدم، هیچ چیز تلگرام نمی شود…

 

با همه سختی ها و مشکلاتی که بود، تمام تلاش خودمون رو کردیم که بتونیم به بهترین شکل ممکن، سایت رو آماده عرضه خدمات کنیم…
از این بابت بینهایت خوشحالم که با اسلایدر رولوشن تونستم فرصت این رو پیدا کنم با دوستان عزیز و با معرفتی در دنیای آنلاین آشنا بشم و بتونم قدمی هرچند خیلی خیلی کوچیک، در جهت بهبود سایت شما برداشته باشم.

 

ارادتمند
علی رحمت پور


Comments are closed.

توقف موقت عرضه خدمات سایت اسلایدر رولوشن فارسی
اطلاعات بیشتر