راست چین کردن و فارسی سازی نوشته ها

 

راست چین کردن و فارسی سازی نوشته هاشما نمی توانید این آموزش را ببینید چون عضو الماسی سایت نشده اید...!

این محتوا برای مشترکان محدود

 

سلام، وقتتون بخیر. امیدوارم که حالتون خوب و ایام به کام باشه. علی رحمت پور هستم از اسلایدر رولوشن فارسی.
در این قسمت آموزشی قصد داریم با نحوه فارسی کردن نوشته ها در اسلایدر رولوشن آشنا بکنیم این آموزش خیلی کامل هست و امیدوارم از اون نهایت استفاده رو ببرید.

 

خب ما برای این که از این آموزش بیشترین استفاده رو ببریم، از یکی از دمو های سایت استفاده کردیم و قصد داریم که نوشته ها رو توی اون فارسی و راست چین بکنیم. در وهله اول بعد از این که دمو رو Import کردیم به قسمت Edit Slide می رویم و توی این قسمت روی اون نوشته ای که قصد داریم ادیت بشه کلیک می کنیم. سپس بر روی علامت مداد کلیک می کنیم و یک نوشته تستی را در آنجا قرار می دهیم. همونطور که می بینید این متن الآن ۲ تا فونت و یک کلاس نوشتاری و استایل نوشتاری و یک فونت داره که توی فارسی جلوه خوبی ندارند.

 

من برای این که متوجه بشید منظورم چیه این رو Save می کنم و صفحه رو رفرش می کنم. همونطور که می بینید نوشته ما حالت خوبی نداره و برای این که به آن حالت خوبی بدهیم کافیه که ما با زدن دکمه backspace استایل نوشتاری و فونتش رو بگیریم. وقتی که ما این کار رو می کنیم به طور پیش فرض خود اسلایدر رولوشن به نوشته ما فونتی که پیش فرض روی سایت ما هست رو بر آن اعمال می کند و فونت Default سایت ما فونت Iran Sans هست که همونطور که می بینید به این فونت تغییر یافته است. حالا این متن ما برای این که کامل تر بشود، نوشته ای به آن اضافه می کنیم.آن را Save و صفحه را بارگذاری میکنیم.

 

همونطور که می بینید نوشته ما سمت چپ داره توی صفحه ظاهر می شود و ما می خواهیم که نوشته ما راست چین باشد، برای این کار کافیه که شما روی لایه ای که نوشته شما واقع شده کلیک کنید، و با کلیک بر روی علامت فلش پایین، در قسمت Spaces این رو از روی Left به Inherit تغییر بدید و با مجدد Save کنید، می توانید این مورد را به Right نیز میتوانستید تغییر بدهید.
همونطور که می بینید الآن نوشته ما راست چین شده است. حالا قصد داریم که به شما بگیم که اگر بخواهید اندازه این فونت رو بزرگتر بکنید چه کار بکنید. اینجا همونطور که می بینید سایز فونت ما ۴۰ پیکسل هست که ما می خواهیم آن را کوچک تر کنیم که به ۲۵ پیکسل آن را تغییر می دهیم. سپس می توانید هر رنگی را که خواستید برای آن اتتخاب کنید که در این بخش می توانید کد رنگ را نیز وارد کنید. حالا با Save کردن آن تغییرات را می بینیم. همونطور که می بینید هم رنگش عوض شد و هم کوچک تر شد.

 

حتما توجه داشته باشید که توی فونت های فارسی باید به این قسمت توجه کنید که Line height در واقع ارتفاع ببن خط ها رو به ما میده و اگر عدد آن را بزرگ بکنیم، احتلاف این ۲ نوشته زیاد می شود. این نکته مهمی است که مخصوصا توی فونت فارسی باید بهش توجه ویژه ای بکنید.

 

حالا حالت دیگری از آن را تست می کنید تا متوجه منظور من بشوید. حالا اگر اندازه فونت هم بزرگ تر بود کلمات تو هم می رفتند و حالت بدی می گرفت. در این بخش همچنین می توانید مقدار Bold بودن متن را نیز تغییر بدید که پیشنهاد ما این است که به صورت پیش فرض آن را روی ۵۰۰ قرار بدهید که با تغییر دادن آن و مقایسه مقادیر مختلف می توانید به مقدار دلخواه خود برسید.

 

نکته دیگری که هست، که قبلا هم گفته ام، من اینجا یک Char Base می گذارم و Save می کنم. خیلی از دمو های سایت ما یک افکت Char Base دارم که یکی یکی داخل آن ها ظاهر می شوند، این برای زبان فارسی زیاد مناسب نیست، چون حرف ها از هم جدا هستند و چون حروف انگلیسی به هم چسبیده هستند، این مورد برای آن ها ظاهر نمی شود. برای این کار شما از قسمت Animation باید آن را بر روی No Split قرار بدهید تا این مشکل برای شما پیش نیاید. با بروز رسانی صفحه می توانید تغییرات را مشاهده کنید.

 

امروز با آموزش فارسی سازی و راست چین کردن آن ها، تغییر فونت و دادن ضخامت به آن ها در خدمت شما بودیم، همچنین به شما یاد دادیم که اگر حروف به صورت تک تک به نمایش در آمده اند، چگونه آن ها را درست کنیم.
امیدوارم این آموزش هم برای شما مفید واقع شده باشه، وقتتون بخیر و خدانگهدار.