آموزش تصویری قسمت layout and visual در اسلایدر رولوشن

بخش اول – Apearance

تنظیمات layout and visual اسلایدر رولوشن

Shadow Type:

سایه هایی در زیر اسلایدر نمایش داده می شوند. شما می توانید از بین 6 نوع مختلف یا گزینه “No Shadow” (گزینه پیش فرض) یکی را انتخاب کنید.

Dotted Overlay Size:

“روکش های رشته ای”، گرافیک های شبکه مانندی هستند، که در بالای اسلاید ها واقع می شوند و به اسلایدر، یک ظاهر شبکه ای (حفره دار) می دهند. در این بخش 4 نوع مختلف وجود دارد.

Slider Background:

پیش زمینه ی اصلی اسلایدر: معمولا اگر اسلاید های شما پیش زمینه یا بک گرند خودشان را داشته باشند، پیش زمینه اصلی اسلایدر فقط زمانی نمایش داده می شود که اولین اسلاید نمایش و اسلایدر به طور کامل لود و بارگذاری شود. ولی قرار دادن یک اسلایدر در اینجا مخصوصا زمانی مفید است که شما از اسلاید های “Transparent” یا اسلاید هایی بدون تصویر پیش زمینه، استفاده می کنید.

در این بخش می توانید یک رنگ ساده و سالید و یا یک تصویر را انتخاب کنید. همچنین می توانید با اعمال لایه هایی به اسلایدر خود، حاشیه ایجاد کنید.

 

بخش دوم – Spinner

تنظیمات اسلایدر رولوشن

Spinner، در هنگام لود و بارگذاری شدن اسلایدر نمایش داده می شود. شما می توانید اسپینر خود را از بین 6 نوع مختلف آن انتخاب کنید. همچنین می توانید با انتخاب گزینه “off” اسپینری نداشته باشید.

 

بخش سوم – Mobile

آموزش تنظیمات رولوشن اسلایدر

Disable Slider on Mobile :

با این گزینه، نمایش اسلایدر را بر روی همه گوشی های موبایل غیر فعال می کنید. در این صورت می توانید اسلایدر را با یک تصویر جایگزین کنید.

Disable Ken Burn on Mobile :

اثر “Ken Burn” یک انیمیشن پیشرفته است که ظاهری جذاب بر روی صفحه دسکتاپ و کامپیوتر ها دارد، اما بر روی موبایل شاید استفاده از یک اسلایدر ساده تر، تجربه کاربری بهتری را به همراه داشته باشد.

Hide Element Under Width :

با این گزینه، هنگامی که سایز اسکرین صفحه نمایش از مقدار خاصی کمتر باشد( مثلا 640 پیکسل) کل اسلایدر را مخفی می کنید.

استفاده از این گزینه زمانی پیشنهاد می شود که سایز محتواها به خوبی در دسکتاپ ظاهر می شوند، اما فضای کافی برای نمایش در اسکرین های کوچکتر (مثل موبایل) وجود ندارد.

 

بخش چهارم – Position

تنظیمات مکان اسلایدر رولوشن

Position on the page :

با این گزینه تراز بندی اسلایدر و مکان آن را مشخص می کنید. سه گزینه “چپ”، “مرکز” و “راست” وجود دارد.

Margin Top, Margin Bottom :

با این گزینه کمی فضا به بالا یا پایین اسلایدر می دهید، تا با سایر محتوا های صفحه تداخلی نداشته باشند. می توانید اعداد مثبت یا منفی را وارد کنید.

نیما فرجی
نیما فرجی
به نظر من آموزش بهترین روش برای تبدیل کردن دنیا به جای بهتری برای زندگی هست. برای همین یاد میگیرم و هر چی یاد گرفتم رو به بقیه یاد میدم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

توقف موقت عرضه خدمات سایت اسلایدر رولوشن فارسی
اطلاعات بیشتر