آموزش تنظیمات لایه های Global و ثابت در ورژن 6 افزونه اسلایدر رولوشن

افزونه اسلایدر رولوشن وردپرس

تو این آموزش قصد داریم تنظیمات مربوط به Global Layers و یا لایه های ایستا و ثابتی که در همه اسلایدهای یک اسلایدر وجود دارند رو در ورژن 6 افزونه اسلایدر رولوشن به شما یاد بدیم.

 

Global Layers یعنی چی و چه کاربردی داره؟

هر اسلایدری یک بخش “Global Layers” داره که در این بخش لایه های ثابتی که در همه اسلایدهای این اسلایدر وجود دارند قرار دارند.

Global Layers یا لایه های ایستا زمانی کاربرد دارند که برای مثال شما بخواید شبکه های اجتماعی سایت خودتون رو توی تمام اسلایدها بیارید، برای این کار به جای این که توی تک تک اسلایدها این لایه ها رو قرار بدید یه لایه ایستا از بخش Global Layers ایجاد میکنید.

 

تنظیمات اصلی

تنظیمات Global Layers و لایه های ایستا

  1. Overflow
    اینجا تعیین میکنید که لایه هایی که در بخش Global قرار میگیرند و ثابت هستند خارج از باکسی که برایشان تعریف شده نمایش داده شوند یا خیر، انتخاب گزینه “Hidden” این لایه ها را خارج از آن منطقه نشان نمیدهد.
  2. Z Position
    اینجا تعیین میکنید که این لایه و محتوا باید جلو و یا در پشت اسلایدهای شما نشان داده شود. به صورت معمول شما باید گزینه Front را انتخاب کنید مگر این که از بک گرند های شفاف یا transparent استفاده کنید.

 

تنظیمات لایه ها

هر یک از لایه هایی که در بخش Global تعریف شوند، همانند لایه های عادی خواص عادی ای دارند و میتونید موقعیت اون ها رو ویرایش کنید و یا بهشون انیمیشن بدید و غیره. تنها تفاوت این بخش اینه که شما میتونید تعیین کنید که چه زمانی این لایه ها باید نمایش داده شوند که در شماره 1 و 2 تصویر زیر مشخص شده اند.

لایه های ثابت در اسلایدر رولوشن

برای مثال در تصویر بالا اگه میخواید که لایه های Global اسلایدر رولوشن همیشه نمایش داده شوند در بخش شماره 1 و “IN” باید مثل تصویر عدد 1 رو وارد کنید و در بخش شماره 2 “Last Slide”رو وارد کنید.

با این کار به اسلایدر رولوشن میگید که از اسلاید 1 تا آخرین اسلاید این لایه نمایش داده شود.

 

ویژگی انیمیشن برای لایه های Global

دادن انیمیشن به لایه های Global

لایه های Global هم میتونن مثل لایه های عادی ویژگی انیمیشن داشته باشند و این لایه ها در تایم لاین انیمیشن نیز مثل تصویر بالا نشون داده شده.

برای این که مطمئن بشید که لایه Global در کل زمان نمایشش قابل مشاهده است بر روی فلشی که در تصویر بالا نشون داده شده کلیک کنید تا ویژگی “WAIT” رو به انیمیشن بدید.

 

 

نیما فرجی
نیما فرجی
به نظر من آموزش بهترین روش برای تبدیل کردن دنیا به جای بهتری برای زندگی هست. برای همین یاد میگیرم و هر چی یاد گرفتم رو به بقیه یاد میدم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

توقف موقت عرضه خدمات سایت اسلایدر رولوشن فارسی
اطلاعات بیشتر